Spawanie rurociągów

Firma KM InSTAL

dzięki zaawansowanemu zapleczu technicznemu oraz kadrze doświadczonych specjalistów jest w stanie zaoferować usługę spawania rurociągów. Poprzez doświadczenie i dokładność nasze realizacje zawsze cechują się wysoką jakością wykonania.

Nasza firma korzysta z najlepszych technik spawalniczych:

Spawanie metodą TIG(Tungsten Inert Gas) polega na wytwarzaniu łuku elektrycznego za pomocą nietopliwej elektrody wolframowej w osłonie gazu obojętnego.

Łuk spawalniczy występujący między nietopliwą elektrodą a materiałem spawanym topi powierzchnię materiału. W spawaniu TIG nie jest konieczne stosowanie materiału dodatkowego. Elementy spawane można łączyć przez przetopienie rowka spawalniczego. Jeżeli jednak stosowany jest materiał dodatkowy, jest on wprowadzany do jeziorka w sposób ręczny, a nie za pomocą uchwytu spawalniczego tak jak w metodzie MIG/MAG. Dlatego w spawaniu TIG, uchwyt spawalniczy posiada zupełnie inną konstrukcję niż uchwyt stosowany w metodzie MIG/MAG. Spoiwo zwykle jest dostępne w postaci drutu (pręta) o długości 1m i odpowiednio dobranej średnicy.